Galaxy-Gear-008-Set1-Side_Six-650x381

Samsung Galaxy Gear ile Tanışın

Samsung Galaxy Gear

Akıllı saat konusunda beklentilerin büyük olduğu isimlerin başında gelen Samsung, Galaxy Gear adını verdiği akıllı saatini tanıttı.

Akıllı saat konusunda beklentilerin büyük olduğu isimlerin başında gelen Samsung, Galaxy Gear adını verdiği akıllı saatini tanıttı. İşte cihaz hakkında bilmeniz gereken her şey :

Samsung Galaxy Gear

Samsung Galaxy Gear

Akıllı saat pazarında dev adımlar atılmaya başladı. Sony’nin ardından mobil dünyanın en önemli oyuncularından biri olan Samsung da kendi akıllı saatini tanıtarak oyuna dahil oldu. Galaxy Gear adı verilen akıllı saat, Samsung’a has teknolojileri üzerinde taşıyor.

1.63 inçlik bir ekrana sahip olan cihazda Super AMOLED panel teknolojisi kullanılmış. Bu ekran 320×320 piksel çözünürlüğünde ve son derece düşük enerji tüketimi ile fark yaratıyor. Akıllı telefon kullanımını kolaylaştırma odağında tasarlanan cihaz için gelecek güncellemelerde Galaxy serisi akıllı telefonlarda destek sağlanacakmış. Galaxy S3, Note 2 gibi modeller de dahil olmak üzere güncellemeler ile cihazlar Galaxy Gear’ı kullanabilecek.

Galaxy Gear kullanıcılara telefondaki bildirimleri görüntüleme, mesajları okuma, çağrıları görme, e-postalara göz atma gibi imkanlar tanıyacak. Bu sayede telefonu sürekli elinize almaya gerek kalmadan akıllı saatinizden kontrol edebileceksiniz. Bu da pil tüketimine önemli ölçüde katkı sağlayacak.