Mobil Uygulama Yazılımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mobil uygulamanızın başarılı olması için tüm akıllı telefonlarda ve tüm tabletlerde çalışır olması önemlidir. İOS, Android, Windows Mobile, BlackBerry gibi farklı işletim sistemleri kullanan markaların ürünlerinin hepsiyle uyumlu bir mobil uygulama sizi istediğiniz tüketici sayısına daha çabuk ulaştıracaktır.

Apple Store tek değil!

Eskiden mobil uygulama denilince ilk akla gelen isim Apple Store’du. Yalnız yapılan son araştırmalar gösteriyor ki Android işletim sistemli cep telefonları ve bu telefonlara ait uygulamalar tercih edilirlik olarak İOS ( iphone ve ipad ) tabanlı uygulamalardan çok da geride kalmış değil.

Mobil uygulamanızda dikkat etmeniz gereken diğer bir hususta kolay kullanımlı ve eğlenceli bir tasarıma sahip olmasıdır. Satmak veya tanıtmak istediğiniz ürün yada hizmetleri ilgi çekici hale getirecek şekilde tasarlanmış olmalıdır.

Mobil Uygulamalarınızı Güncelleyin!

Hedef kitleniz size ait mobil uygulamayı indirdiğinde o uygulamaya sahibi gözüyle bakar. Akıllı telefon kullanıcıları sadıktır. İndirdikleri bir mobil uygulamayı kolay kolay telefonlarından silmezler. Bu şekilde olması size her yaptığınız yenilik, eklediğiniz özellik ve güncellemelerinizde kendinizi müşterinize tekrar tekrar hatırlatma şansını doğurur.

Mobil Yazılım Geliştirme

Mobil Uygulama ve Sosyal Medya

Kurumsal mobil uygulamalar, markaların müşterileriyle sosyal medyada etkin bir iletişime sahip olmasını sağlıyor. Markalar müşterilerine ulaşılabilir olduklarını kanıtlamak için en kısa ve en etkin çözüm önerilerini kullanmayı hedefliyorlar. Mobil uygulamalar da tam olarak şirketlere bu imkanı sunuyor.

Mobil Uygulamanızdan Haberleri Var mı?

Mobil uygulama tanıtımlarının doğru şekilde yapılması da uygulamanın amacına hizmet etmesini kolaylaştıran diğer bir husus. Web sitesi tanıtımlarının yanında sosyal mecralarda, yazılı basında, sektörel dergilerde kullanabileceğiniz QR kodlarıyla mobil uygulamanızın yüklenmesine yönelik reklamlar vermeniz mümkün olacaktır.

Mobil Uygulama Geliştirme konusunda dikkatli bir çalışma için dijital iş ortağınız ADK Dijital hazır.

Mobil Uygulama İhtiyaçlarınız İçin Bize Ulaşın! »